İstanbul Bakırköy Masöz Bayan Mavi̇su

İstanbul bakırköy masöz bayan Bebeklerin ayakları oldukça hassas ve yumuşaktır. Kemikleri, kıkırdakları ve eklem yapıları oldukça yumuşaktır. Bu sebeple ayak masaj yöntemlerinin çok hafif ve nazik bir şekilde yapılması gerekir. Çok hassas bir yapıya sahip oldukları için sert hareketlerden mutlaka kaçınmalısınız. İstanbul masöz bayan

Ayak masaj uygulaması bebekler için oldukça faydalı bir yöntemdir. İstanbul bakırköy masöz bayan . Bu yöntem sayesinde kan dolaşımı artar, ayakları güçlenir ve ayakları ısınır. Ayaklarının ısınması bebekleri rahatlatır ve gevşemesini sağlar. Ayaklara uygulanan yöntemi bebeğinize sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulayabilirsiniz.

Ayak masaj yöntemini yapmak için ilk önce bebeğinizi sırt üstü yatırın. Yüz üstü pozisyonda da yapabilirsiniz. Ayaklarını ovarak uygulama yaparken ayak parmaklarına da özen göstermelisiniz. Hafifçe tüm parmaklarını ovalayarak bebeğinizin rahatlamasını sağlayın. Ayrıca topuk bölgesini ve ayakaltlarını da ovalamayı unutmayın. Eğer bebeğiniz rahatsız ise ateşi varsa yöntemleri uygulamaktan vazgeçin. Aynı zamanda soğuk ellerle yöntemleri uygulamayın aksi halde bebeğinizin üşümesine sebep olur. Saat, yüzük, bileklik gibi takılarınızı da çıkarmanız gerekir. Bebeğinizin cildini tahriş edebilirsiniz.